Kilka słów o body paintingu

Pojęcie body paintingu pojawia się coraz częściej w mediach głównego nurtu, szczególnie przy okazji przeróżnych wydarzeń tematycznych jak np. konwenty miłośników literatury fantastycznej bądź komiksów. Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj sztuki to nie tylko zwyczajne malowanie twarzy. Historia body paintingu jest niezwykle bogata i warto poznać ją bliżej.

Prawdziwe początki body paintingu

Sztuka malowania ciała farbami, bo tym w istocie jest body painting, miała swój początek tysiące lat temu. Wywodzi się ona ze zwyczajów starożytnych plemion i była przez nie stosowana na całym świecie, niezależnie od kręgu kulturowego, z jakiego się wywodziły. Malowanie ciała oraz twarzy służyło między innymi celebrowaniu ważnych wydarzeń.

Sztuczne blizny, rany oraz krew, czyli body painting dzisiaj

Dzisiaj body painting przez wiele osób jest traktowany wyłącznie w sposób czysto użytkowy. Stosuje się go np. podczas kręcenia filmów, reklamówek bądź teledysków. Jednak farby do charakteryzacji, pędzle do twarzy, czy brokat kosmetyczny to narzędzia, które w zdolnych rękach mogą czynić cuda. Profesjonalna charakteryzacja twarzy to owoc ciężkiej pracy, jak też ogromnego talentu. Powinniśmy o tym pamiętać.Mapa dojazdu